Erken Al, Avantajlı Kal !!! Tatilinizi Erkenden Planlayın, Yılboyunca En Avantajlı Fiyatları Yakalayın

Hemen Başla
TERMAL & SPA
GECE
YETİŞKİN
ÇOCUK

Sağlığınız bizim için değerlidir. Sağlığınızı ve güzelliğinizi korumanız için doğduk. Çeşitli kaynaklara göre ikibin yıllık geçmişe dayandığı düşünülen, sağlık ve zindelik dağıtan Sandıklı Hüdayi Kaplıcalarının şifalı termal suları ve termal çamuru özelliklerini günümüzde de korumaktadır. May Thermal Resort & Spa olarak sunmuş olduğumuz hizmetler ile sağlık, güzellik ve eğlence dolu bir tatil sizleri bekliyor.

 • Bay Termal Bölümü

  38-39 derece sıcaklık 175 m2 termal havuz (ücretsiz)
  41-43 derece sıcaklık 40 m2 termal havuz (ücretsiz)
  50 m2 termal çamur havuzu (ücretli)
  60 m2 ısıtmalı çocuk havuzu (ücretsiz)
  Türk Hamamı (ücretsiz)
  Sauna (ücretsiz)
  Buhar Banyosu (ücretsiz)
  Tuz Odası (ücretsiz)
  Saman Terapi Odası (ücretsiz)


 • Bayan Termal Bölümü

  38-39 derece sıcaklık 175 m2 termal havuz (ücretsiz)
  41-43 derece sıcaklık 40 m2 termal havuz (ücretsiz)
  50 m2 termal çamur havuzu (ücretli)
  60 m2 ısıtmalı çocuk havuzu (ücretsiz)
  Türk Hamamı (ücretsiz)
  Sauna (ücretsiz)
  Buhar Banyosu (ücretsiz)
  Tuz Odası (ücretsiz)
  Saman Terapi Odası (ücretsiz)

 • Thermal Therapi Ünitesi

  Özel Termal Aile Banyoları (Türk hamamı göbek taşı, jakuzili küvet veya jakuzisiz thermal mini havuz, buhar banyosu, duş ve dinlenme alanı) (ücretli)
  150 m2 Karışık Termal Havuz (ücretsiz)
  6 adet klasik masaj odası (ücretli)
  1 adet uzak doğu masaj odası (ücretli)
  Çeşitli terapi ve kürler (ücretli)
  Ozon Kapsülü (ücretli)

 • Aqua Bölümü (Ortak Alan)

  1 adet kapalı (açık bağlantılı) yüzme havuzu (ücretsiz)
  1 adet açık alan Aqua kaydırak (yaz sezonu) (ücretsiz)
  1 adet açık çocuk havuzu (yaz sezonu) (ücretsiz)
  1 adet kapalı çocuk havuzu (ücretsiz)
  Fitness Center (ücretsiz)
  Snack Restaurant (Vitamin Bar) (ücretli)
  Soyunma Odaları
  Kuaför (erkek) (ücretli)


SPA Menü
2000 yıldır şifalı suları ile sağlık ve zindelik veren termal sularımız yanı sıra uzman terapistlerimiz eşliğinde gündelik hayatın yorgunluğundan ve stresinden arınarak yenilenmek, güzelliğinizi korumak ve enerjinizi yükseltmek için May Thermal Resort Spa masaj ve terapileri size iyi gelecek. Daha Fazla Bilgi>>

Termal Suyumuz Niteliği
Toplam mineralizasyonu 1614,1 mg/l, kaynak çıkış sıcaklığı 68 santigrat derece olan termomineralli su.
 
Termal Suyumuzun Tıbbi Balneolojik Tanımı
Anılan kaynak toplam 1614,1 mg/l mineralizasyonu olan miks, florürlü (4 mg/l) termomineralli sudur. Banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdekş seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Su Arsenik içermektedir ve kesinlikle içilerek kullanılmamalıdır.

Yardımcı ve Tamamlayıcı Tedavi Unsuru Olarak Termal Suyun Faydaları
Sedef Hastalığı                                                   
Egzama Hastalığı
Damar Sertliği
Kas ve Eklem Sistemi                                         
Solunum Sistemi
İskelet Sistemi                                                   
Kan Dolaşımı
Astım Rahatsızlığı                                               
Kadın hastalıkları
Bronş Spazmları                                                
Kabızlık
İltihap Söktürücü                                               
Kireçlenmeler
Balgam Söktürücü                                             
Yumuşak doku romatizmaları
Tırnak hastalıkları                                                
Bel boyun ağrıları
Cinsel Hormonların Düzenlenmesi                       
Eklem Burkulma ve Zedelenmeleri
Fiziksel ve Ruhsal Yorgunluk, Asabiyet                  
Uykusuzluk ve Stresse Bağlı Rahatsızlıklar
Cilt Lekeleri, Kaşıntılı ve Döküntülü Deri Hastalıkları

Çamur Banyosu
Hüdayi kaplıcalarını diğer termal bölgelerden ayıran en önemli özelliği, ünü tüm dünyaya yayılmış olan çamur banyolarıdır. Bu mucizevi çamur banyoları 500 metre devam eden jeolojik bir çatlağın farklı yerlerinde kaynayıp 68 santigrat derecelik sıcaklığa ulaşan şifalı su ile özel şekilde hazırlanan toprağın karışımından oluşur. 2000 yıllık şifalı suların ve çamurun vücuda etkileri ve faydaları şaşırtıcıdır.
Romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi inflamatuvar romatizmal hastalıkların, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; ortopedik operasyonlar, beyin ve sinirle alakalı cerrahi müdahaleler sonrası uzun süreli hareketsiz kalma sonrası yapılan mobilizasyon çalışmalarında; nörolojik rahatsızlıkların kronik dönemlerinde rehabilitasyon amacıyla; stres bozukluğu, nörovejetatif, distoniler gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında destekleyici / tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.
Hücreleri yeniler: Kolajen üretimini artıran bir antioksidan olduğu için cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır. Yaşlanma etkilerini iyileştirir.
Sıkılaştırır: Cilt üzerinde bulunan ölü hücre ve diğer pisliklerin atılmasını sağladığı için sıkılaştırıcı etkisi vardır.
Hormonları dengeler: Hormonları dengeleyerek, regl dönemi öncesi sendromu (PMS) adı verilen dönemin ve regl döneminin rahatsızlıklarını ve negatif etkilerini hafifletir.
İltihap kurutur: Yorgunluk, aşırı zorlanma veya bazı hastalıklar (artrit, romatizma) nedeniyle oluşan kas ve kemik sorunlarını giderir. İltihap kurutucu etkisiyle çamur banyosu bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Stresi azaltır. Bu nedenle özellikle sporcular veya efor gerektiren ağır işlerde çalışanlar için çok faydalıdır
Çamur Banyosunun faydaları genel olarak şöyle sıralanabilir;
Sırt, kol, bacak ağrılarına iyi gelir
Krampları ve adale spazmlarını çözer
Vücut hormonlarını dengeler
Vücuttaki ödemi, toksinlerin atılımını hızlandırır
Kan dolaşımını arttırır
Bağ dokusunu güçlendirir
Hücrelerin madde değişimini düzenler
Selülit tedavisinde etkilidir
Bazı alerji türlerine iyi gelir
Lokal fazlalığı (yağ tabakalarını) giderir, inceltir
Cildin yaşlanmasını önler
Cildi nemlendirir, doğallaştırır, besler
Cildin gözeneklerini temizler
Yorgunluğa iyi gelir
Keyif ve rahatlık verir

Doktor Balık
Avrupalı biyolog Heckel tarafından 1843 yılında tespit edilen Garra Rufa balıkları, yani bilinen adıyla doktor balıklar, cilt hastalıklarında ve özellikle sedef hastalığını önlemede en çok başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesi olmuştur. Boyutları 3 cm ila 8 cm arasında değişen bu balıklar, vücuttaki ölü deri artıklarını temizleyerek cildi hastalıklardan arındırmaktadır. Ayrıca bu esnada masaj etkisi de yaratarak vücudu rahatlatmakta ve güzelleştirmektedir. Doktor balıkların bu tedavi esnasında ölmüş deriyi yiyerek egzama, ayak kokusunu engellediği biliniyor. Ölü derilerle beslenen Garra Rufa balıkları, büyük bir şifa kaynağı durumundalar. Sararmış ölü derileri yiyen garra rufa balıkları, ölü derileri yaradan ayırıp, yaranın büyük bir hızla iyileşme sürecine girmesini sağlıyorlar. Özellikle sedef hastalığından muzdarip kişiler doktor balıkları kullanmayı tercih ediyor.  Garra Rufa balıklarının bir başka faydası da ayaklar için; özellikle kadınların sıklıkla yaptırdığı pedikür işleminde doktor balıklar yine önemli yer tutuyor. Pedikür öncesi ayaklardaki ölü derileri temizliyor, ayaklardaki kan dolaşımını arttırarak hem cildin temizlenmesini hem de pürüzsüz hale gelmesini sağlıyorlar. Bu işlemden sonra ayaklar pedikür işlemi için daha uygun hale geliyorlar. Garra Rufa balıklarının hüneri bunlarla DA bitmiyor. Ağızlarından salgılamış oldukları ditranol isimli madde ile açık yaraların kapanmasını ve tedavi olmasını sağlıyorlar. Akla gelen ilk sorulardan bir tanesi de Garra Rufa balıklarının kaç gün süreyle tedavide kullanılacağı sorusu. Vücuttaki hastalığa göre değişiklik gösterebilen bu süre, haftada 3 seans biçiminde yapılıyor. Yarım saatlik 3 seans sonunda kişinin cildi tıpkı bir pamuk kadar yumuşak oluyor. Bu işlemin vücudun her bölgesine uygulanabileceğinin altını çizmemizde yarar var. Seanslara kadınlar da erkekler de eşit oranda katılmakta.

Ozon Kapsülü (Sauna)
Ozon terapiler, 100’e 1 oranındaki ozon gazının oksijenle birleştirilmesiyle uygulanır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve vücudun doğal direncininin artması sağlanır.
Ozon kapsülü (sauna) , herhangi bir detoksifikasyon programının önemli bir parçası olarak kullanılır. Ter bezlerinin uyarılmasına yardımcı olarak gözeneklerin açılmasına ve ayrıca kan dolaşımının hızlanarak cildin detoks ve temizlik kapasitesinin artmasına katkı sağlar. Ozon sauna, buharın vücudu sarıp ozonun cilt tarafında emilimini sağlar.  40°C’ye varan sıcaklığa ulaşan yoğun ısı, ciltteki gözenekleri açar, bu da ozonun ciltten direk kan dolaşımına, yağ ve lenf dokusuna ulaşmasını sağlar. Lenf dokusunu toksinlerden arındırmak hayati önem taşır ve ozon sauna bunu başarmanın en etkili yollarından biridir.

Tuz Odası
Haloterapi veya Speleoterapi olarak da bilinen tuz terapisi, birçok solunum sistemi rahatsızlığını rahatlatan, zararsız ve ilaçsız yöntemdir. Sakinleştirici ve arındırıcı etkileri dolayısıyla detoks sürecinde destekleyici bir terapi olarak önerilir.
Modern tuz odaları, eski zamanlardan beri madencileri ve solunum problemleri çeken insanları iyileştirmek için kullanılan doğal tuz madenlerinin mikro ikliminin bir kopyası niteliğindedir. Tuz odaları, sabit bir sıcaklık ve nem seviyesine sahiptir. Polen ve toz gibi havadaki kirleticiler barındırmazlar.
Tuz odaları üst ve alt solunum problemlerinin çözümü için kullanılır. Mikro partikül tuzunun anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri aynı zamanda kulak enfeksiyonlarının ve türlü cilt hastalıklarının tedavisinde de etkilidir.
Tuz Odası Terapisi Süreci Nasıl İşler?
Tuz odasının mineral kaya tuzuyla kaplı duvarları, sterilize ve negatif iyon ortamı oluşturur. Siz gevşedikçe, odaya 1 ila 10 mikrometre büyüklüğünde tuzlu mikro parçacıklar yayılır. Nefes aldığınızda bu parçacıklar burun, boğaz ve akciğerlere girerler ve iyileştirme sürecine başlarlar. 5 mikrometreden daha büyük olan parçacıklar burun ve boğazda kalır, daha küçük parçacıklar ise akciğerlere derinlemesine nüfuz eder.
Tuz Odası Terapisinin Faydaları Nelerdir?
Solunum yollarını temizler, astım, alerji, bronşit, sinüs tıkanıklığı, saman nezlesi ve koah gibi solunum rahatsızlıklarının çözümünde, akne, dermatit ve sedef hastalığı gibi dermatolojik sorunlarda etkilidir. Polenlere karşı alerjik reaksiyonları azaltır bağışıklık sistemini güçlendirir, horlamayı azaltır ve uykuyu düzenler, soğuk algınlığı ve grip gibi mevsimsel hastalıkları önlenmesinde yardımcı olur.
 
Saman Odası
Saman odası eskiden günümüze taşınan bir kültürdür aslında. İlk olarak Şamanizm dönemlerinde kullanılan uygulama zamanla kültürel değişiklerden dolayı azalmıştır. Saman odasının asıl amacı doğal olarak 36 ile 38 santigrat derece arasında kişinin terleyerek vücuttaki toksinlerini atması ve bronşları açmasıdır. Sauna ve buhar odası gibi yoğun sıcak ortamlara giremeyen kişiler için çok idealdir.
Avrupa’da daha yaygın olarak kullanılan saman odalarında ağırlıklı olarak yulaf samanı tercih edilmektedir. Akciğer rahatsızlıkları olanlar bronşit ve nefes darlığı sorunları için saman terapisi kullanmaktadırlar.
 
Buhar Odası
Buhar banyosu vücudu toksinlerden arındırmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a yakını vücuttan uzaklaştırılır.
Buhar odasının faydaları şu şekilde sıralanabilir;
Solunum şartlarında düzelme için etkin olup soğuk algınlığında, sinüzit, bronşit ve alerjik sorunlarda tavsiye edilir. Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar.
Buhar havayı nemlendirerek boğaz tahrişinde etkilidir bunun yanısırakasları gevşetir ve öksürüğü azaltır. Terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar. Dolaşım sistemini hızlandırarak ve düzenleyerek ayrıca kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar, ayrıc buhar odasının rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Egzersiz yaptıktan sonra buhar odasına girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar bu da daha az kas yorgunluğu anlamına gelmektedir.

Sauna
Yüksek ısı sayesinde kasların gevşemesi, dinlenmesi,kan akışının düzenlenmesinin yanısıra modern yaşamın beraberinde getirdiği stresin etkilerinden kurtulmak için de idealdir. Sauna sonrasında yapılacak şok duşu ile bu etkileri yenmenize yardımcı olur. Uyku problemi yaşayan kişilerin akşam saatlerinde sauna kullanması (şok duşu kullanmadan) uykuya daha kolay ve hızlı dalmayı sağlar. Terleme yolu ile vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olan sauna, yağ yakılmasını hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarında terleme sayesinde iyileşmeyi hızlandırır. Eklem ağrıları için de oldukça faydalıdır. Bununla birlikte kasları yumuşatarak gevşetmesi ile kas ve eklem ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Kireçlenme ve romatizma gibi sorunların oluşmasını engellediği de bilinmektedir.

THERMAL SPA KULLANIMI HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Thermal Spa Üniteler Nasıl Kullanılmalıdır
Termal alanalar kullanılırken aç veya tok olunmaması, hafif bir yemekten 1 veya 1,5 saat sonra kullanılması uygun olacaktır. Gün içerisinde en fazla iki kez 10-15 dk’lık 2 kür halinde uygulanması ve iki kür arasında yeterli süre (günün farklı dilimleri) olmalıdır. Ne kadar uzun süre kalınırsa o kadar faydalı düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Termal alanlarda hareket edilmemeli, dik veya oturur pozisyonda durulmalıdır. Kullanımdan sonra mutlaka iyice kurulanmalı ve 20 dakika dinlenmelidir.
Thermal Spa Ünitelerin Kullanımı Sırasında Ne Giyilmelidir
Mayo, bikini vb. ürünler tercih edilmelidir thermal’in mineral ve sıcaklığından daha etkin yararlanılmasına yardımcı olduğu gibi vücudunuza zaralı bakterilerin ürememesini sağlar.
Kimler Thermal Spa Merkezini Kullanmamalıdır?
Thermal uygulamaların çeşitli faydaları olduğu gibi yan etkileri de bulunmaktadır. Bu nedenle Thermal Spa alanları kullanılmadan önce doktorunuza danışmanız en uygun olanıdır, bunun yanı sıra aşağıdaki durumlarda veya hastalıklara/rahatsızlıklara sahip kişilerin kesinlikle kullanmaması gerekmektedir.
Kalp krizi, yakın zamanda kalp anjini-spazmı geçirenler ve/veya kalp operasyonu geçirenler,
İltihabı ve/veya tıkayıcı damar hastaları
Koroner arter hastaları
Yüksek risk faktörüne sahip serebrovasküler hastalığa bağlı yarım felçli hastalar
Akut tromboflebit
Epilepsi (Sara Hastalığı) ve benzeri nöbet geçiren hastalar
Oynak hipertansiyonu, kan basıncı sürekli sistolik 150 mmHg üzerinde seyredenler, aşırı yüksek veya düşük tansiyonulular
Derin anemi (kansızlık) ve genel durum bozukluğu olanlar
Yaygın varisli olanlar
Vaskülit (damar iltihapları) olanlar
Ateşli hastalıkları olanlar
Kanamalı hastalıkları olanlar
Akut yada kronik üriner, bilier ve istestinal tıkanmalar yaşayanlar
Safra yolları ve barsak tıkanıklıkları olanlar
Açık yaralar (6-12 aydan yeni, antikoagülan kullanan)
Ameliyat geçirmiş ve henüz yarası kapanmamış olanlar
Akıl hastaları ve ağır psikolojik problemleri olan hastalar
Astım hastaları
Kanser hastaları
Kontrol altına alınmamış ve insüline bağımlı şeker hastaları
Akciğer tüberkülozuna tutulmuş olanlar
Hamile ve lohusa kadınlar, adet dönemleri olanlar
İleri yaşta ve düşkün hastalar
Aşırı şişman hastalar ve obezite hastaları
Siroz hastaları
Kadınlarda menstrüasyon dönemi geçirenler
Hastalıkların akut (alevlenme) dönemleri
Herhangi bir iç organın infeksiyöz hastalığı (sarılık, plörezi, nefrit vb.)
Kalp, böbrek, karaciğer gibi organ yetmezlikleri olanlar
Varis rahatsızlığı olan kişiler
Yüksek ateş ve ishalle seyreden kolera, tifo ve dizanteri hastaları
39 santigrat derece ve üzerinde seyereden gribal enfeksiyonlar
Aktif hepatit hastaları
Obezite olanlar
Romatizmanın akut (alevlenme) dönemleri
Protez ameliyatı geçirmiş kronik dönemdeki hastalar
65 yaş üstü kişiler (sadece doktor tavsiyesi ve/veya kontrolünde kullanabilirler)
Çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği için 12 yaş altı çocukların Termal havuzları kullanmaları uygun değildir.